Arapça Hazırlık Sınıfları İçin Önemli Duyuru

Daha önce 19 Ekim 2020, saat:10.00-12.00 olarak duyurulan Arapça Seviye Tespit Sınavımız fakülte açılış programı ile çakışması nedeniyle 13 Ekim 2020, saat: 10.00-12.00 arasına alınmıştır. Arapça Hazırlık okuyacak öğrencilerimizin tümünün bu sınava girmesi zorunludur. Bu bağlamda  aşağıdaki açıklamaların dikkatle okunması daha sonra aksaklık yaşanmaması açısından önemlidir: 
1.    Arapça Seviye Tespit Sınavı online olarak yapılacak olup soru linki sınav zamanı geldiğinde  öğrenci e-mail adreslerine gönderilecek ve belirlenen süre içinde soruların cevaplanması istenecektir. Öğrenciden görüntü paylaşması talep edilmeyecektir. Bu sınavın amacı öğrencinin Arapça Hazırlıkta hangi seviye sınıfında okuyacağını tespit etmektir. Geçme kalma gibi bir durum söz konusu değildir. Sınavda tüm soruların dikkatle okunup    cevaplanması öğrencinin doğru sınıfa yerleşmesini sağlayacaktır. 
2.    Arapça hazırlıkta bir sınıfa yerleşmenin ön şartı Seviye Tespit Sınavına girmiş olmaktır. 
3.    Arapça Muafiyet Sınavı ile Seviye Tespit Sınavı farklı iki sınav olup, muafiyet daha önce ilan edildiği gibi 12 Ekim 2020, saat 14.00’te  görüntülü online sınav olarak yapılacaktır. Bu sınavdan 70 ve üzeri alanlar hazırlıktan muaf olur, doğrudan lisansa başlar. Arapça Muafiyet Sınavına sadece daha önceden yoğun Arapça öğrenimi görmüş olanlar ve Arapça ‘da yeterli seviyede olduğunu düşünenler girmelidir.
4.   Arapça Hazırlık sınıfları ile ilgili sorularınız için arapcahazirliksiniflari2021@gmail.com adresine yazabilirsiniz.