3. Geleneksel İLMENDER İftarı

Fakültemiz mezunlar derneği olarak faaliyetlerini sürdüren İLMENDER, mezun ve mensuplarının katılımıyla 3. Geleneksel İftarını gerçekleştirdi.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği, 2016 yılı itibariyle başlatmış olduğu iftar programlarında öğrenci, mezun ve hocalarını buluşturuyor. Bu yıl 3’incüsü gerçekleştirilen iftar programıyla 1000 kişi fakülte bahçesinde bir araya geldi.

3. Geleneksel İftar Programı fakülte öğrencilerimizden Hasan Avcu’nun Kur’an tilavetiyle başladı. İftar yemeği ardından fakülte hocalarımızdan Dr. Öğr. Görevlisi Ahmet Temel’in (2004) yemek duasıyla programa geçildi. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı 3. Geleneksel İftar Programında açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Mine Gül (2016), derneğin mezunlar desteğiyle yükseleceğinden bahsederek üyelik çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını bildirdi. Ayrıca iftar programının tertibine destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesine teşekkür etti. 

Açılış konuşması ardından Serbest Kürsü’de Prof. Dr. Servet Bayındır, Prof. Dr. Aydın Topaloğlu, Prof. Dr. Kerim Buladı, Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Tırabzon ve Bingöl Üniversitesi Araştırma Görevlisi Özkan Şimşek (2016) söz alarak konuşma yaptı.

Katılan tüm mezunlarımıza, hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.