Arapça Şenliği Yoğun İlgiyle Karşılandı

23.05. 2017 tarihinde fakültemizde hazırlık sınıflarında, hocalarımızın ve öğrencilerimizin yoğun katılım ve ilgisiyle Arapça Şenliği yapıldı. Bu şenlik kapsamında sabah ve öğlen iki seans olmak üzere fakültemiz konferans salonunda öğrencilerimiz yıl boyunca kazandıkları dil becerilerini Arapça şiirler, hutbeler ve ezgiler okuyarak ve Arapça sunumlar yaparak sergilediler. Gün boyu süren Arapça şenliği kapsamında Irak, Suriye, Filistin ve Türk mutfaklarından yemeklerin sunulduğu bir kermes, resim ve kitap sergisi de yapıldı.
Bu şenlikte ferdi ve gruplar halinde toplam 80 öğrenci sahne performansı sergilerken, yaklaşık 30 öğrenci de sahne arkasında ve kermesde görev aldı. Arapça Hazırlık Sınıfları Koordinatörü Okt. Yavuz Kamadan’ın katkılarıyla okulumuz Arap Dili ve Belağatı Bölümü hocalarından Yrd. Doç. Dr. Hatice ARSLAN SÖZÜDOĞRU, Yrd. Doç. Dr. Sultan ŞİMŞEK, Dr. İbrahim el-Ani, Öğr. Gör. Huda el-Ani ve Öğr. Gör. Ala el-Gazzavi şenliğin düzenleme kurulunda yer aldı.
Yaparak ve yaşayarak dil öğrenmede etkinliklerin olumlu etkisinin gözlemlendiği öğrenci performansları, izleyicilerden son derece olumlu tepkiler aldı. Bu bağlamda daha etkin bir dil öğretimine katkı sağlamak ve nitelikli dil öğrenimini teşvik etmek için Arapça Şenliğinin geleneksel hale getirilmesi planlanmaktadır.